bilgi@serdizayn.com     (532) 178-25-15

Serdizayn Blog

 Anasayfa / Serdizayn Blog
Dijital Reklamcılık, Dijital Pazarlama Nedir? (İnternet Reklamcılığı)

Dijital pazarlama milyonlarca kullanıcısı olan internet ortamında reklamcılık işlemlerini ifade ediyor. İnternetin asıl güç kaynağı veya can damarı reklamcılıktır. Reklamcılık alanında ulaşabileceğiniz en fazla kitleye dijital pazarlama ile ulaşabilirsiniz. Dünyanın en etkili medya ve reklamcılık şirketleri dijital pazarlamayı kullanmaktadırlar. Çünkü dijital platform ulaşılmak istenen hedef kitle ne ise tam olarak ona ulaştırır. Dijital pazarlama, markaların ulaşmak istedikleri hedef kitleye gerekli optimizasyonlar ile en efektif ve hızlı bir şekilde ulaşmasını, hem reklam veren firmanın hem yayıncının maksimum kar elde etmesini sağlayan teknolojidir. 

Ucuz Web Sitesi

Diğerlerine göre daha uygun olan ürünler, hizmetler her ne kadar cazip görünse de, her zaman akılcı bir tercih olmayabilir. Özellikle toplam maliyet ve kazançlar dikkate alındığında ucuz siteler sizlere kazanç yerine zarar verecektir. Bu hem kurumsal kimlik açısından hem ekonomik açıdan olabilir. Web sitesi tasarımı, yapılan kapsamlı analizler neticesinde oluşturulan stratejiler doğrultusunda profesyonel ekipler tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkar. Ciddi bir çalışma gerektirir ve işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır.

Domain Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Domainler siteleri tanıtan, içerik hakkında bilgi veren akılda kalıcı kelimelerden oluşmaktadır. Domain veya url adresi nedir hakkında burada bir kaç bilgi vermiştik. Eğer domain hakkında her hangi bir bilginiz yoksa bu yazımızı öncelikle okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise bir domain adı belirlerken nelere dikkat edeceğimizi paylaşacağız.

Domain (URL Adresi) Nedir?

Basit bir ifade ile domain veya URL adresi (Uniform Resource Locator - Değişmeyen Kaynak Konumlayıcı), bir web sitesine erişim adresidir. Tıpkı evimiz veya işyerimizin posta adresi gibidir. Nasılki insanların size ulaşması için adresinizi bilmesi gerekiyor ise; bir web sitesine ulaşmak için de web adresinin bilinmesi gerekmektedir. Örneğin Google'de arama yapmak için www.google.com adres bilgisine sahip olmamız gerekmektedir. Aynı şekilde kullanıcıların veya Google gibi arama motorlarının sizin web sayfasına erişebilmesi için bir adrese ihtiyaçları bulunmaktadır.

SerDizayn “Erzurum Web Tasarım Ajansı”

SerDizayn, “Erzurum web tasarım ajansı” olarak Google arama motorunda yıllardır tüm rakiplerini geride bırakarak 1. sırada yer almaktadır. Profesyonel SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu ve SEM (Search Engine Marketing) arama motoru reklamcılık hizmetlerimiz ile sizde 1. sırada yer alabilirsiniz. SerDizayn 2010 yılından beri Erzurum ve doğuda profesyonel web ajans hizmeti sunan ilk firmadır.

Web Tasarım Nedir? Web Tasarım Süreci ve Önemi!

İnternet milyonlarca bilgisayarın birbirine bağlandığı bir bilgisayar ağıdır. İnternete bağlanarak yayın yapan bilgisayarlara sunucu (server), üzerindeki alana web alanı (hosting), yayın adresine ise alan adı (domain) denilir. Kullanıcı internet tarayıcıları (browser- Google chrome, internet explorer gibi-) üzerinden alan adını yazarak ilgili alanda yer alan verilere ulaşabilmektedir. Web tasarım kurumların kendilerini tanıtmak, kullanıcılarına bilgi vermek amacıyla internet tarayıcıları (browser) üzerinden yayınlanabilecek biçimde düzenlenen tasarım ve programlama sürecidir.

Web Tasarım Firmaları

Web tasarım, emeğe bağlı hizmet sektörlerinden bir tanesi. Yapılan iş, harcanan emek, ortaya çıkan ürün ve kullanılabilirlik, sağlanan fayda her web tasarım firmasında aynı değildir. Hizmet sektöründe bile aynı hizmet alanlarında dahi farklılıklar ortaya çıktığı düşünülürse web tasarım firmalarında bu farklılıklar daha belirgin olacaktır. Web tasarım, sadece tasarım değil, teknik kısımlar, yazılım gibi farklı alanları içerisinde barındırıyor. Arama motoru optimizasyonu(SEO), mobil uyumluluk, tarayıcı uyumluluğu, pazarlama…

Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Altın Kurallar!

Web sitesi yaptırmak istiyorsunuz veya var olan sitenizi güncellemek istiyorsunuz, nelere dikkat etmelisiniz, olmazsa olmazlar nelerdir? Web siteniz milyonlarca kullanıcısı olan internet ortamında sizin vitrininiz. Her şeyden önce kurumunuzu en iyi şekilde yansıtmalı, hedef kullanıcılarınız için başarılı olmalı ve kazanç sağlamalı. Peki nelere dikkat etmeli? İşte web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken altın kurallar.

Erzurum Web Tasarım

TÜİK verilerine göre, internet kullanan bireylerin oranı, internete evden ve taşınabilir mobil aygıtlardan giriş oranı, internetten alışveriş yapma oranı her geçen gün hızla artmaktadır. Bu durumda web tasarım oldukça önem kazanmaktadır. Web tasarımı alanında uzman ekipler tarafından planlanıp, geliştirilen hedef ve stratejiler doğrultusunda uygulanan profesyonel bir hizmettir. Tasarımın her aşamasının en ince ayrıntısına kadar önemsenip, kaliteli, ekonomik ve zamanında teslim edilmesi, sonrasında her an ulaşılabilecek destek hizmetleri olması gerekmektedir.

Arama Motorlarına Site Kaydetme

Web sayfanızı Google, Bing, Dmoz gibi arama motorlarına kaydetmek, arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için öncelikle sayfanızın yayında olması gerekmektedir. Arama motorları Google, Bing, Dmoz gibi liderler dışında onlarda arama motoru bulunmaktadır. Bunların hepsine sitenizi tek tek eklemek oldukça zaman alan bir uğraştır. Bu yazıda sizlere arama motorlarına kayıt olma yöntemlerini paylaşacağız.